W miniony weekend byliśmy świadkami bramki Ewy Pajor w meczu Bundesligi. Ewa weszła na boisko po przerwie i strzeliła bramkę na 1:0 dla swojego zespołu. Potwierdziła że jest ważnym elementem tej drużyny i w trudnych momentach może przesądzić o wyniku meczu. Nadal w zespole Turbine nie gra Jolanta Siwińska. Na stałe zagościła w zespole rezerw i jeżeli myśli o grze w najwyższej lidze rozgrywkowej musi pomyśleć nad zmianą zespołu.
W 2 Bundeslidze polski Clopenburg przegrał w meczu na szczycie z Werderem Brema 0:2 i raczej stracił szanse na awans do Bundesligi. Werder musiałby stracić aż 6 punktów co raczej jest mało prawdopodobne. Na uwagę zasługuje kolejna bramka Agaty Tarczyńskiej w meczu rezerw Wolfsburga. Po 15 kolejkach zagrożone spadkiem są zespoły gdzie grają Polki tj. Hohen Neuendorf (Hanna Konsek, Evelyn Niciński, Katarzyna Jankowska i Patrycja Pożerska)  Herforder SV (Oliwia Woś).
W lidze francuskiej Katarzyna Kiedrzynek przesiedziała mecz ligowy na ławce rezerwowych.

BUNDESLIGA KOBIET

26/03/17

• SC Sand – Turbine Potsdam 0:1 (0:0)
    W zespole gospodyń zagrała 57 minut Silvana Chojnowski.
  • Duisburg – Wolfsburg 0:3 (0:0)
    45 minut w meczu zagrała Ewa Pajor. Po wejściu na boisko w II połowie w 69 minucie strzeliła bramkę na 1:0.

27/03/17

• FFC Frankfurt – Freiburg, g.20:00

1. BUNDESLIGA KOBIET

26/03/17

• Hohen Neuendorf – Arminia Bielefeld 0:4 (0:1)
    W zespole Hohen zagrała Hanna Konsek i Evelyn Niciński po 90 minut. W Arminii zagrały Symela Ciesielska 70 minut i Karolina Bochra 20 minut.
  • Meppen – Herforder SV 1:0 (0:0)
    W zespole gości 90 minut zagrała Oliwia Woś, która została również ukarana żółtą kartką.
  • Wolfsburg II – Union Berlin 4:1 (1:1)
    W VfL Wolfsburg zagrała 90 minut Agata Tarczyńska, która w 36 minucie strzeliła bramkę na 1:0.
  • Werder Bremen – Cloppenburg 2:0 (0:0)
    W zespole gości zagrały  po 90 minut Dominika Wylężek i Agnieszka Winczo.
  • Bramfelder SV – Turbine Potsdam II 0:1 (0:0)
    W zespole Turbine 90 minut zagrała Jolanta Siwińska.