Czy te zawodniczki mogą wzmocnić reprezentację Polski ?

Zagranica:

Julia Matuschewski gra na pozycji napastnika w 1. FC Saarbrucken (2 poziom rozgrywek). Julia jest bardzo skuteczną zawodniczką. Od 2013 roku występując na boiskach Bundesligi oraz 2 Bundesligi w 110 meczach ligowych strzeliła 57 bramek.
Dla nas kandydatka numer jedne do powołania i gry w pierwszym składzie Polski w meczach z Azerbejdżanem i Mołdawią. 

Kinga Szemik gra na pozycji bramkarki i występuje w podstawowym składzie FC Nantes (2 poziom rozgrywek). Bardzo dobre warunki fizyczne. Zawodniczka o duży potencjale. Powinna dostać kolejną szansę przyjazdu na zgrupowanie kadry Polski.

Milena Kokosz utalentowana napastniczka gra w norweskim Åsane Fotbal (2 poziom rozgrywek). Strzela bramki, jest chwalona w swoim klubie. W przeszłości powoływana do kadry Polski U19.

Patrycja Jerzak gra na pozycji pomocnika w szwedzkim Mallbacken IF (2 poziom rozgrywek). W ostatnich meczach ligowych wychodzi w podstawowym składzie swojego klubu. W przeszłości powoływana do kadry Polski U17/U19. Warta dalszej obserwacji.

——————————————

Polska:

Ewelina Kamczyk gra na pozycji pomocnika. Aktualnie reprezentuje barwy Górnika Łęczna. W ostatnich 3 sezonach strzeliła 81 bramek. Powinna być powoływana do kadry Polski.

Emilia Zdunek gra na pozycji pomocnika. Po powrocie z Hiszpanii gra w podstawowym składzie Górnika Łęczna. Na pewno powinna dostać powołanie na najbliższe mecze Polek.

Katarzynę Daleszczyk gra na pozycji pomocnika i aktualnie reprezentuje barwy AZS UJ Kraków. W ostatnich 2 meczach ligowych strzeliła 3 bramki. Ma bardzo duże doświadczenie klubowe jak i reprezentacyjne. Na pewno powinna być kandydatką do gry w kadrze Polski.