W dzisiejszym meczu z Mołdawią reprezentacja Polski była zdecydowanym faworytem spotkania. Kibice liczyli na wysokie zwycięstwo Polek.
Od początku spotkania Polki zdecydowanie zaatakowały rywalki.  W 4 minucie meczu Ewa Pajor miała dogodną sytuację na strzelenie pierwszej bramki. Tym razem strzał był niecelny. W 9 minucie meczu Ewa Pajor uciekła rywalkom, wbiegając w pole karne, gdzie dograła piłkę do Aleksandry Sikory, która strzeliła bramkę na 1:0. Od początku meczu Ewa Pajor bawiła się z rywalkami. Mołdawianki były bezradne. W 17 minucie powinno być 2:0. Świetnej sytuacji nie wykorzystały Ewa Pajor i Aleksandra Sikora. W 27 minucie po składnej akcji Polek Ola Sikora zagrała do Ewy Pajor, a ta uprzedziła bramkarkę Mołdawii i było 2:0. W 29 minucie ponownie strzelała Ewa Pajor, tym razem trafiła w poprzeczkę. W 34 minucie meczu wrzutka w pole karne Mołdawii do nie pilnowanej Oli Sikor, która dograła piłkę do Ewy Pajor i Polki prowadziły już 3:0. W 43 minucie meczu wyśmienitą interwencją popisała się bramkarka Mołdawii broniąc groźny strzał Katarzyny Daleszczyk. W 45 minucie meczu ponownie Katarzyna Daleszczyk był blisko podwyższenia wyniku meczu. W tej samej minucie meczu czerwoną kartką za niesportowe zachowanie sędzina ukarała Tome. Minutę później świetny rajd Ewy Pajor zakończył się celnym podaniem do Katarzyny Daleszczyk, która tym razem strzeliła bramkę. Polki schodziły do szatni z wynikiem 4:0.

Drugą połowę Polki zaczęły bardzo spokojnie. Powoli konstruowały akcje po których chciały strzelać kolejne bramki. Tempo meczu zdecydowanie siadło. Pomimo to Polki stwarzały sobie kolejne sytuacje bramkowe. W 54 i 56 minucie meczu Ewa Pajor nie wykorzystała dwóch 100% sytuacji na podwyższenie wyniku. Mecz stracił na atrakcyjności. Mołdawianki broniły się w 10, a Polki zadowolone z wyniku nie atakowały już z taką werwą jak w pierwszej połowie. W 75 minucie meczu dobrej sytuacji nie wykorzystała Aleksandra Sikora, to mogło być 5:0. W 80 minucie meczu po raz kolejny Ewa Pajor była blisko strzelenia bramki. Minutę później Patrycja Balcerzak minimalnie chybiła celu. Polki nadal walczyły o podwyższenie wyniku. W 85 minucie meczu Polki prowadziły już 5:0 po bramce Ewy Pajor. Ostatecznie Polki wygrały z Mołdawią 5:0.

W najbliższą środę tym razem na wyjeździe nasze Panie zagrają z Azerbejdżanem. Liczymy na kolejne 3 punkty.

czerwona karta: Toma

sędzia: Lizzy Van Der Helm (NED) – asystentki: Diana Snoeren (NED), Bianca H.P. Scheffers (NED), techniczna: Diana Snoeren (NED)

skład Polska: Kiedrzynek – Sikora, Mesjasz, Balcerzak, Dudek, Chudzik (60’ Wiankowska), Zdunek, Grzywińska, Kamczyk (60’ Grabowska), Daleszczyk (74′ Karczewska), Pajor

skład Mołdawia: Munteanu – Cerescu, Arnautu, Petelca (87′ Mițul), Sivolobova (83′ Cojuhari), Toma, Țabur, Chiper, Musteață (46’ Mardari), Loghin, Țurcanu