Dzisiejszy mecz reprezentacji został rozegrany w gościnnym Lublinie. Na stadion Arena Lublin przyszło dopingować Polki rekordowa ilość kibiców. Było ich 7 528. Zebrani kibice na stadionie byli świadkami bradzo zaciętego i pełnego emocji spotkania. Od początku spotkanie Polki śmiało zaatakowały Hiszpanki stwarzając sobie w 3 minucie szansę na strzelenie bramki. Hiszpanki były zaskoczone takim przebiegiem spotkania. W 5 minucie po dośrodkowaniu z rzuty rożnego powinno być 1:0 dla Polski. 100% szansy nie wykorzystała Małgorzata Mesjasz. W 8 minucie meczu Hiszpanki strzelił bramkę, na szczęście dla nas sędzia pokazała spalonego. Z każdą następną minutą uwidaczniała się na boisku przewaga Hiszpanii. W tej fazie meczu Polki ustawiły się na grę z kontry. W 10 minucie meczu świetna parada Katarzyny Kiedrzynek uchroniła nas od straty bramki po strzale Patrici Guijarro. W 14 minucie ponownie ta sama zawodniczka oddała groźny strzał na bramkę Polek. W 15 minucie sędzia ukarała Katarzynę Kiedrzynek  za grę na czas. W tej samej minucie szybki atak Polek zakończony piękny strzałem Ewy Pajor z trudem obronionym przez bramkarkę Hiszpanii.  Minutę później Gabriela Grzywińska oddała groźny strzał na bramkę gości. Polki walczyły jak równy z równym. W 25 minucie meczu Gabriela Grzywińska oddała niecelny strzał z rzutu wolnego. Hiszpanki nie mogły znaleźć recepty na dobrze grające Polki. Nasze zawodniczki konsekwentnie grały uważnie w obronie i starały się kontratakować. Akcje Ewy Pajor siały popłoch w szeregach Hiszpanii. Zespół gości atakował, stwarzał sytuacje ale nasza bramkarka zawsze była na miejscu. W 31 minucie Ewelina Kamczyk zamiast podawać do lepiej ustawionych koleżanek strzeliła na bramkę rywalek. Niestety bramkarka Hiszpani obroniła ten strzał. To była szansa na bramkę. Kibice na stadionie żywiołowo kibicowali Polkom. Było słychać gromkie Polska, Polska. I znów groźny atak Hiszpanek. Tym razem strzelała Mariona Caldentey. Pierwsze 45 minut zakończyło się remisem 0:0. W drugiej połowie Hiszpanki nadal atakowały. W 55 minucie meczu Jennifer Hermoso uciekła naszym zawodniczką i w sytuacji sam na sam z Kiedrzynek trafiła na nasze szczęcie w słupek ! W 59 minucie meczu Polki przeprowadziły szybki atak niestety w ostatniej fazie Pajor źle podała do Kamczyk. To mogła być akcja meczu. W 64 minucie meczu znów Kiedrzynek broni Polki przed utrata bramki. Obroniła groźny strzał Mariona. W 68 minucie groźny strzał z wolnego oddał Patrycja Balcerzak. Bramkarka Hiszpanii wybiła piłkę na rzut rożny. W 71 minucie selekcjoner Miłosz Stępiński zdjął z boiska Ewę Pajor wprowadzając Agnieszkę Winczo. Ostatnie 15 minut to gra Polek na utrzymanie korzystnego wyniku i rozpaczliwe ataki Hiszpanek. W 90 minucie meczu Alexia nie wykorzystała 100% sytuacji bramkowej. Ostatecznie Polki w pełni zasłużenie zremisowały z faworyzowanymi Hiszpankami 0:0.