Za nami 9 kolejek rozgrywek ekstraligi kobiet w sezonie 2016/2017. Na czele tabeli znajdują się dwa zespoły, które do tej pory nie przegrały żadnego meczu. Prowadzi Górnik Łęczna przed Medykiem Konin, który ma jedno zaległe spotkanie.  Na dziś wiadomo, że tylko te dwa zespoły będą walczyć o mistrza jesieni, a decydujące stracie między nimi będzie miało miejsce w Łęcznej 29 października o godz. 11:30.
Pamiętajmy, że w tym roku zostaną rozegrane jeszcze trzy kolejki ligowe awansem z rundy wiosennej.
Za plecami Górnika i Medyka trwa walka o trzecią pozycję. Na dziś trzecie miejsce jest w zasięgu AZS PWSZ Wałbrzych, UKS SMS Łódź (beniaminek, który po słabym początku, zaczął punktować i przesunął się w górę tabeli) oraz KKS Czarni Sosnowiec.
Na 6 miejscu w tabeli jest aktualnie MKS Olimpia Szczecin, która w zeszłym sezonie utrzymała się w lidze tylko dzięki wycofaniu z rozgrywek Zagłębia Lubin, a dziś ma już spory zapas punktowy nad zespołami zagrożonymi spadkiem.
Kolejnym zespołem w tabeli jest Mitech Żywiec. Brązowe medalistki z poprzedniego sezonu w aktualnych rozgrywkach spisują się mocno przeciętnie. 10 punktów w 9 meczach to wynik niezadowalający ambity zespół Mitechu.
Pozostałe zespoły z miejsc 8-12 będą walczyć o utrzymanie w lidze. W najgorszej sytuacji jest Sztorm AWFIS Gdańsk, który wygrał tylko jedno spotkanie. Potwierdza się teoria, że drugi sezon po awansie do ekstraligi jest najtrudniejszy. Bez realnych wzmocnień personalnych Gdańszczanki będą miały problem z utrzymaniem.

Aktualna tabela:

Autor foto: Górnik Łęczna