Już za tydzień ruszają rozgrywki nowego sezonu w kobiecej ekstralidze. Poszczególne zespoły powoli domykają swoje kadry.
W ostatnim tygodniu wicemistrz Polski Medyk Konin potwierdził transfer Klaudii Dymińskej (MUKS Praga Warszawa) oraz reprezentantki Ghany Ernestiny Abambili (Sporting Club de Huelva). Drugi wicemistrz Polski Czarni Sosnowiec pozyskali reprezentantkę Polski Agnieszkę Jędrzejewicz która przychodzi z Górnika Łęczna. Beniaminek Akademia Piłkarska LG Gdańsk przeprowadził transfery dwóch zawodniczek, Gabrieli Zimeckiej (WAP Włocławek) i Anny Kowalczyk (MUKS Praga Warszawa). Natomiast Rolnik B.Głogówek pozyskał doświadczoną bramkarkę Agnieszkę Woźniak (LUKS Ziemia Lubińska).

Poniżej przedstawiamy potwierdzone transfery*

Górnik Łęczna

Przychodzi: Roksana Ratajczyk (z MKS Olimpia Szczecin), Dominika Dereń (z AZS PWSZ Wałbrzych), Marcjanna Zawadzka (z AZS PWSZ Wałbrzych), Oliwia Rapacka (z AZS PWSZ Wałbrzych), Julita Głąb (z AZS PWSZ Wałbrzych), Patrycja Rżany (z Mitech Żywiec), Klaudia Zielińska (z UKS Ząbkovia Ząbki)

Odchodzi: Sylwia Matysik (do Bayer Leverkusen), Dominika Grabowska (do FC Fleury 91, Francja), Nataliia Hryb (Białoruś), Alona Kovtun (Białoruś), Aleksandra Kurzelowska (do TS ROW Rybnik), Weronika Kłoda (do GKS Katowice ?), Aleksandra Drąg (do GKS Katowice ?), Agnieszka Jędrzejewicz (do Czarnych Sosnowiec)

—————————————-

Medyk Konin

Przychodzi: Jagoda Sapor (z AZS PWSZ Wałbrzych), Klaudia Fabova (z AZS PWSZ Wałbrzych), Klaudia Dymińska (z MUKS Praga Warszawa), Ernestina Abambila (ze Sporting Club de Huelva, Hiszpania, Ghana)

Odchodzi: Karolina Majda (do Sportis KKP Bydgoszcz), Weronika Helińska (do Sportis KKP Bydgoszcz), Stanislava Liskova (do TS ROW Rybnik)

—————————————

Czarni Sosnowiec

Przychodzi: Gabriela Kuczyńska (z APD EKOSPORT Białystok), Klaudia Olejniczak (Medyk Konin), Alicja Materek (AZS PWSZ Wałbrzych), Liliana Kostova (z Diósgyőr FC, Węgry, Bułgaria), Lidia Grzonka (z SWD Wodzisław Śląski), Olha Zubczyk (z UKS SMS Łódź, Ukraina), Veronika Slukova (z Austrii Wiedeń, Słowacja), Agnieszka Jędrzejewicz (z Górnika Łęczna)

Agnieszka Jędrzejewicz

Odchodzi: Dagmara Grad (zakończenie kariery), Karolina Wieczorek (do TS ROW Rybnik), Katarzyna Daleszczyk (do AZS UJ Kraków)

————————————–

AZS UJ Kraków

Przychodzi: Weronika Smaza (z Mitech Żywiec), Brygida Solawa (z Mitech Żywiec), Katarzyna Daleszczyk (z Czarnych Sosnowiec), Zuzanna Maronde (z AZS UW Warszawa), Wiktoria Malinowska (z MUKS Praga Warszawa)

Odchodzi: Katarzyna Włodarczyk (do Rekord Bielsko-Biała), Jana Maslova (do MFK Ružomberok, Słowacja)

—————————————

UKS SMS Łódź

Przychodzi: Tatsiana Markushevskaya (wolny transfer, Białoruś), Yurina Enjo (z VFL Bochum, Niemcy, Japonia)

Odchodzi: Caitlin Jarvie (powrót do Australii), Olha Zubczyk (do Czarnych Sosnowiec)

—————————————-

GKS Katowice

Przychodzi:  Klaudia Maciążka (z Rysy Bukowina Tatrzańska), Aleksandra Lizoń (TS ROW Rybnik), Klaudia Łasicka (z Mitech Żywiec), Anita Turkiewicz (z AZS PWSZ Wałbrzych ?), Weronika Kłoda (z Górnik Łęczna?) i Aleksandra Drąg (z Górnik Łęczna?)

Odchodzi: Dominika Sýkorová (zakończenie kariery, Słowacja), Angelina Łąckiewicz-Oślizło (zakończenie kariery), Joanna Wróblewska (do Śląsk Wrocław), Agata Sobkowicz (Rolnik B.Głogówek), Magdalena Wojcik (Rolnik B.Głogówek), Joanna Węcławek (do Śląsk Wrocław ?)

—————————————-

MKS Olimpia Szczecin

Przychodzi: Natalia Piątek (z AZS PWSZ Wałbrzych), Monika Kędzierska (z AZS PWSZ Wałbrzych), Christiana Mpeh Bissong (z Louves Minproff, Kamerun), Weronika Szymaszek (z LFA Szczecin)

Odchodzi: Roksana Ratajczyk (do Górnik Łęczna), Karolina Łaniewska (do Sportis KKP Bydgoszcz)

—————————————

Śląsk Wrocław

Przychodzi: Karolina Ostrowska (z AZS PWSZ Wałbrzych), Joanna Wróblewska (z GKS Katowice), Joanna Węcławek (z GKS Katowice ?)

Odchodzi: brak informacji

—————————————-

Rolnik B.Głogówek

Przychodzi: Agata Sobkowicz (GKS Katowice), Magdalena Wojcik (GKS Katowice), Wiktoria Aumiiller (powrót z wypożyczenia Mitech Żywiec), Agnieszka Woźniak (z LUKS Ziemia Lubińska)

Agnieszka Woźniak

Odchodzi: brak informacji

—————————————-

Sportis KKP Bydgoszcz

Przychodzi: Alice Ogebe (z Betis Sevilla, Hiszpania, Nigeria), Karolina Majda (z Medyk Konin), Daria Sokołowska (z MUKS Praga Warszawa), Katarzyna Siejka (z Mitech Żywiec), Weronika Helińska (z Medyk Konin), Karolina Łaniewska (z MKS Olimpia Szczecin), Maruša Sevšek (Tavagnacco, Włochy, Słowenia), Chiara Cecotti (Lugano 1976, Szwajcaria, Włochy)

Odchodzi: Ilona Raczkowska (zakończenie kariery), Anna Siwicka (do WAP Włocławek), Patrycja Urbańska (do Bielawianki Bielawa)

—————————————–

TS ROW Rybnik

Przychodzi: Priscilla Hagan (z Konak Belediyespor, Turcja, Ghana), Anna Maria Smidova (z Mitech Żywiec, Słowacja), Petra Zdechovanová (z Mitech Żywiec, Słowacja), Karolina Wieczorek (Czarni Sosnowiec), Aleksandra Kurzelowska (z Górnik Łęczna), Stanislava Liskova (z Medyka Konin, Słwacja), Martina Bulavova (z Sigmy Olomuniec, Czechy)

Odchodzi:  Dominika Rosak (do Rekord Bielsko-Biała), Aleksandra Lizoń (GKS Katowice), Żaneta Sobota, Dominika Głowacka, Marlena Konieczna, Karolina Szczypka

—————————————–

APLG Gdańsk

Przychodzi: Emilia Krajewska (z Polonii Środa Wlkp.), Valentyna Tarakanova (z Stomilanki Olsztyn, Ukraina), Aleksandra Zubrzycka (z Piastovii Piastów), Jagoda Szewczuk (z AZS PWSZ Wałbrzych), Gabriela Zimecka (z WAP Włocławek), Anna Kowalczyk (z MUKS Praga Warszawa), Vika Khuda (powrót po kontuzji)

Odchodzi: brak informacji

 

*stan na dzień: 31.07., g.19:00