Początek meczu w wykonaniu rywalizujących zespołów był bardzo nerwowy. Oba zespoły chciały narzucić swój styl gry. Pierwszą sytuację bramkową stworzyły gdańszczanki. Już w 3 minucie meczu mogło być dla nich 1:0 po dwójkowej akcji Aleksandry Flegel i Lidii Sowińskiej. Kilkanaście sekund później swoją sytuację bramkową stworzyły gospodynie. Blisko strzelenia bramki była Agata Pochroń. W 5 minucie meczu byliśmy świadkami soczystego strzału Emilii Wiadernej, który był jednak niecelny. Z upływem czasu rosła przewaga przyjezdnych. Raz po raz gdańszczanki stwarzały sytuacje bramkowe. Na posterunku była jednak najlepsza w zespole gospodyń Natalia Betlińska.
W 9 minucie meczu na prowadzenie wyszły zawodniczki AZS SG. Po strzale i rykoszecie Martyny Krygier piłka wpadła do bramki. Kilka sekund później powinno być 1:1. Wyśmienitej okazji na strzelenie bramki nie wykorzystała Alina Almeri. W dalszej części meczu zawodniczki AZS SG stwarzały sobie świetne sytuacje bramkowe. W 10 minucie blisko strzelania bramki była Julia Jargieło. W 12 minucie swojej szansy nie wykorzystała Lidia Sowińska. Minute później ponownie gdańszczanki miały okazję do strzelenia bramki. Natalia Betlińska wyczyniała w bramce prawdziwe cuda. Była nie do pokonania. W 17 minucie meczu ponownie mocnym ale niecelnym strzałem popisała się Emilia Wiadera. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Od początku drugiej połowy zaatakowały gospodynie. Jednak dość szybko przyjezdne zdominowały rywalki i stwarzały sobie kolejne sytuacje bramkowe. Na szczęście dla gospodyń w bramce AZS SGGW stała Natalia Betlińska. W 34 minucie meczu mocne uderzenie Wiktoria Słowy trafiło w poprzeczkę. Do odbitej piłki ruszyły zawodniczki obu zespołów. Jedna z gdańszczanek upadła na parkiet, a sędzia bez zastanowienia odgwizdał rzut karny. Zespół gospodyń protestował ale sędziowie nie zmienili swojej decyzji. Rzut karny na bramkę ładnym strzałem zamieniła kapitan przyjezdnych Izabela Pawłowska. Na tablicy świetlnej zaświecił się wynik 0:2. Do końca meczu gdańszczanki bardzo uważnie broniły dostępu do swojej bramki. Gospodynie pomimo dużego zaangażowania oraz ambitnej walki, nie zmieniły już wyniku meczu. Ostatnią szansę miały w 37 minucie meczu. Dobry strzał Magdalena Sztukiewicz, Weronika Wieżynis wybiła na rzut rożny.
Ostatecznie mecz zakończył zasłużoną wygraną zespołu gości 2:0.

14.11.2020, Warszawa, ekstraliga futsalu, 2 kolejka
AZS SGGW Warszawa – AZS UG Gdańsk 0:2 (0:1)
bramki:
0:1 Martyna Krygier 9’:07’’, 0:2  Izabela Pawłowska 34’:23’’

Skład AZS SGGW: Natalia Betlińska – Weronika Zasowska (k), Alina Almeri, Agata Pochroń, Emilia Wiaderna
rezerwowe: Patrycja Rola, Julia Krzyczkowska, Barbara Mac, Zuzanna Majewska, Magdalena Sztukiewicz, Marta Krukowska, Eliza Stawicka
trener: Paweł Szymańczuk

Skład AZS UG: Weronika Wieżynis – Natalia Świętoniowska, Izabela Pawłowska (k), Wiktoria Słowy, Lidia Sowińska
rezerwowe: Malwina Ciesielska, Martyna Krygier, Sandra Gonciarz, Weronika Dziadura, Aleksandra Flegel, Julia Jargieło
trener: Tomasz Aftański, asystent trenera: Natasza Urbanowicz
kierownik: Michalina Gołąbek

Foto z meczu:

Autor relacji: Jacek Kubuszewski
Autor foto: Julia Kubuszewska