Na dziś w naszej ekstralidze pojawiły się 4 reprezentantki z krajów Afryki. Wszystkie zawodniczki są dużym wzmocnieniem swoich zespołów i na pewno będą stanowić o ich sile.

Piłkarkami tymi są:

 • Ernestina Abambila do Medyka Konin (ze Sporting Club de Huelva, Hiszpania, Ghana).
  Ernestina ma 21 lat i jest aktualną reprezentantką Ghany. Grała również w reprezentacji U17 i U20. W przeszłości grała w zespołach uniwersyteckich w Stanach Zjednoczonych, a następnie w FC Minsk, Aris Thessaloniki FC, Assi IF i Sporting Club de Huelva.
Ernestina Abambila (Medyk Konin)
 • Christiane Mpeh Bissong do MKS Olimpia Szczecin (z Louves Minproff, Kamerun).
  Reprezentantka Kamerunu ma 21 lat. Do Szczecina przyszła z hiszpańskiego Betis Sevilla. Christiane gra na pozycji napastnika.
Christiane Mpeh Bissong (MKS Olimpia Szczecin)
 • Alice Ogebe do Sportisu KKP Bydgoszcz (z Betis Sevilla, Hiszpania, Nigeria).
  Alice jest reprezentantką Nigerii i uczestniczką ostatniego mundialu we Francji. W ubiegłym sezonie 25-letnia skrzydłowa występowała w hiszpańskiej Primera Iberdrola w drużynie Realu Betis Sevilla, a wcześniej broniła barw serbskiej Crvenej Zvezdy Belgrad. W ojczyźnie reprezentowała Unstoppable Football Academy, Nasarawa Amazons FC, Delta Queens FC i Rivers Angels FC.
Alice Ogebe (Sportisu KKP Bydgoszcz)
 • Priscilla Hagan do TS ROW Rybnik (z Konak Belediyespor, Turcja, Ghana).
  24-letnia reprezentantka Ghany gra na pozycji napastnika. W przeszłości występowała w barwach Locomotiva Brno Horni Herspice, FC-Aire-Le-Lignon, Olimpia UT Cluj Napoca i Konak Belediyespor.
Priscilla Hagan (TS ROW Rybnik)

Autor foto: poszczególne kluby zawodniczek