Już dziś w Koninie o godz. 17:00 dojdzie do decydującego starcia w eliminacjach Ligi Mistrzyń pomiędzy Medykiem Konin a Olimpią Cluj. Medyczki by awansować muszą to spotkanie wygrać !!!
Jakie mają szanse ? Trudno po dwóch dnia turnieju jednoznacznie powiedzieć. Zespoły z Estonii i Czarnogóry nie były zbyt wymagającym rywalem, więc jakakolwiek ocena gry Polek i Rumunek może być obarczona błędem. Ilość strzelonych bramek dała przewagę Rumunkom i do awansu wystarczy im remis, ale zobaczymy jak im pójdzie z bezpośrednim starciu z Polkami.

Ponad rok temu Medyk zmierzył się z Olimpią Cluj i wygrał 4:0 !!!  Dziś w zespole z Medyka gra nadal 8 zawodniczek z tamtego meczu, co trzeba uznać za dobry prognostyk.

26.07.2015 r., mecz towarzyski: Medyk POLOmarket Konin – CFF Olimpia Cluj 4:0 (3:0)
Skład Medyka: Szymańska (65′ Kałużna) – Grad (46′ Nikolić), Grzywińska, Ficzay – Balcerzak, Daleszczyk – Sikora (65′ Gozdek), Sturmanovic (46′ Gawrońska), Chudzik – Tarczyńska
bramki: Chudzik, Sikora, Balcerzak, Daleszczyk.

Liczymy na powtórzenie takiego wyniku, ale szczerze mówiąc zwycięstwo Medyczek 1:0, też będzie zadowalało zawodniczki i wszystkich kibiców.

Pamiętajcie o jutrzejszej transmisji LIVE meczu Medyk – Olimpia
http://eventstream.pl/live/st7/st7.html

Autor foto: Polska Piłka Kobiet