08.01.2016 r., II liga kobiet 2016/2017, grupa: kujawsko-pomorska
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – MKS Olimpia II Szczecin 4:2 (1:1)
bramki: Małgorzata Knuła x3, Sandra Bocian –

Mecze piłkarek Ostrovii dostarczają kibicom niesamowitych emocji, nie inaczej było w sobotnim meczu. Początek pierwszej połowy nie zwiastował gradu bramek w tym meczu, a gdy w 26 minucie gola zdobyły szczecinianki, na trybunach powiało chłodem.
Stracona bramka stała się dla biało-czerwonych impulsem do skuteczniejszej gry, a 3 minuty później Sandra Bocian odrobiła straty zdobywając wyrównującą bramkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, jednak zaraz po przerwie Małgorzata Knuła podniosła temperaturę na trybunach dając popis w trzech odsłonach. Bramkę na 2:1 zdobyła niespełna dwie minuty po wznowieniu gry. Gol z 65 minuty pozwolił ustabilizować grę, natomiast bramka z 76 minuty wywołała eksplozję radości pieczętując hat-tricka oraz wygraną w całym meczu. Szczecinianki swoistą klamrą spięły sobotnie przedstawienie zdobywając drugą bramkę na 10 minut przed końcem meczu.

Wygrana pozwoliła Ostrovii wyprzedzić Olimpię w drugoligowej tabeli oraz znacznie zbliżyć się do czołówki, a już za tydzień na Stadionie Miejskim dojdzie do arcyciekawego spotkania z liderem – Polonią Środa, na który już dzisiaj zapraszamy!

Czołówka tabeli:

Fotki z meczu:

Autor tekstu: Darek Potasznik (TubaOstrowa), zdjęcia: Artur Szczygieł