05.10.2015 r., 1/16 UEFA Women’s Champions League
KKPK Medyk POLOmarket Konin – Acf Brescia Calcio Femminile 4:3 (1:2)
bramki: 0:1 – 16′ Bonansea, 1:1 – 29′ Kostova, 1:2 – 34′ Cernoia (z wolnego), 1:3 – 70′ Sabatino, 2:3 – 75′ Sikora, 3:3 – 79′ Gawrońska, 4:3 – 84′ Kostova

Żółta karta: Grad – Salvai, Eusebio

Sędziowie: Petra Chudá (SVK), asystentki: Maria Lisická (SVK), Ivana Lesková (SVK), techniczna: Katarzyna Wasiak (POL)

Medyk Konin: Szymanska(GK) – Dudek, Sikora, Slavcheva, Gawrońska(C), Pakulska, Grad (67’ Guściora), Daleszczyk, Ficzay, Kostova, Balcerzak

Acf Brescia: Marchitelli(GK)- Cernoia(C), Rosucci, Sabatino, Girelli (79’ Tarenzi), Bonansea, Gama, Fuselli, Manieri, Salvai, Mele (72’ Eusebio)

Początek meczu Medyk zaczął dość nerwowo. Pierwszą groźną akcję w 2 minucie stworzył zespół Medyka. Niezła akcja, zakończyła się niecelnym dograniem w pole karne. W początkowej fazie meczu inicjatywę w polu miały Włoszki, które stwarzały sobie groźne sytuacje. W 7 minucie dośrodkowanie w pole karne Medyczek zakończyło się groźnym strzałem głową Sabatino, po chwili kolejna groźna akcja Bresci i w sytuacji sam na sam do bramki nie trafiła Cernoia. W tej akcji Medyk od utraty bramki uchroniła Szymańska. Medyczki czekały na kontry. W 12 minucie składna kontra Medyka został przerwana przed polem karnym Włoszek. W 16 minucie to Brescia strzela bramkę po szybkiej akcji skrzydłem i wrzutce w pole karne. Bramkę strzeliła Bonansea. W 20 minucie Medyczki przeprowadzają groźną akcję zakończoną strzałem Daleszczyk, który obroniła bramkarka Włoszek. W 23 minucie pięknym strzałem minimalnie niecelnym popisała się Sikora. Bramka była blisko.  Gospodynie uwierzyły w siebie i coraz częściej starzały sobie dobre sytuacje. W 29 minucie kolejna dobra akcja zakończyła się zdobyciem bramki wyrównującej po pięknym strzale za pola karnego Kostovej. W 34 minucie Włoszki wykorzystały rzut wolny przyznany po faulu Grad, bramkę strzeliła mierzonym strzałem przy słupku Cernoia. W 38 minucie kolejna groźna akcja Włoszek na szczęście dla Medyka zakończyła się strzałem obok słupka. W 41 minucie szybka kontra Medyka zakończyła się groźnym strzałem Sikory. W 43 minucie Włoszki strzelają w poprzeczkę gospodyń.

Od początku drugiej połowy Medyk zaatakował rywalki. Gospodynie raz po raz atakowały bramkę Włoszek. W 48 minucie Sikora oddała groźny strzał który odbił się od rywalki i piłka wypadła na rzut rożny. W 56 minucie piękna wrzutka Sikory z wolnego w pole karne i Daleszczyk strzał głową minimalne chybiła celu. Szkoda … W 60 minucie po indywidualnej akcji Kasia Dalesczyk oddała groźny strzał na bramkę Włoszek. W 63 minucie Medyk strzelił bramkę, ale sędzina dopatrzyła się spalonego i bramki nie uznała. W 68 minucie Balcerzak oddała groźny strzał minimalnie niecelny. W 69 minucie w wyniku nieporozumienia zawodniczek obrony i niepotrzebnego wyjścia z bramki Szymańskiej Medyk traci głupią bramkę, którą strzeliła Sabatino. W 75 minucie dobra akcja Medyka i Sikora strzela kontaktową bramkę na 2:3. W 79 minucie kolejna świetna akcja Medyka i Gawrońska strzela na 3:3 !!! Włoszki zaczynają się denerwować, grają faul. 84 minuta rzut rożny dla Medyka i Kostova bezpośrednio z rogu strzela na 4:3 !!! Włoszki rzucają się do ataków.
W 86 minucie po zamieszaniu w polu karnym Medyka, Brescia domagała się karnego. Sędzina nakazała grać dalej. Koniec meczu, Medyk w pięknym stylu wygrywa 4:3 !!!

Fotki  meczu:

Autor foto: Polska Piłka Kobiet