W Ameryce Południowej, a dokładniej w Ekwadorze w mieście Quito odbywa się turniej finałowy Copa Libertadores Femenina. W rozgrywkach tych bierze udział 16 zespołów klubowych z następujących krajów: Kolumbia (3 zespoły), Paragwaj (2 zespoły), Ekwador (2 zespoły), Chile (2 zespoły), Brazylia (2 zespoły) oraz Urugwaj, Wenezuela, Boliwia, Argentyna i Peru po 1 zespole. 

W 32 meczach zawodniczki strzeliły 100 bramek, co daje średnio 3,13 bramki na jeden mecz.

Aktualna klasyfikacja strzelczyń:

  1. Nathane (Ferroviária, Brazylia) – 7 bramek

2. Madelin Riera (Deportivo Cuenca, Ekwador) – 5 bramek

2. Mariana Larroquette (UAI Urquiza, Argentyna) – 5 bramek

 

Znamy już pary w 1/4 finałów:

  • Atlético Huila (Kolumbia) – Ferroviária (Brazylia), 21.10., g.
  • Deportivo Cuenca (Ekwador) – Cerro Porteño (Paragwaj), 21.10., g.
  • Corinthians (Brazylia) – Santiago Morning (Chile), 22.10., g.
  • UAI Urquiza (Argentyna)- América de Cali (Kolumbia), 22.10., g.

Mecze w grupach: 

Grupa A

  • Atlético Huila – Peñarol 2:1
  • Cerro Porteño – Colo-Colo 3:2
  • Cerro Porteño – Atlético Huila 0:3
  • Colo-Colo – Peñarol 2:2
  • Colo-Colo – Atlético Huila 1:3
  • Cerro Porteño – Peñarol 1:0

Tabela:

miejsce Zespół kraj mecze pkt bramki
1. Atlético Huila Kolumbia 3 9 8-2
2. Cerro Porteño Paragwaj 3 6 4-5
3. Peñarol Urugwaj 3 1 3-5
4. Colo-Colo Chile 3 1 5-8

 

Grupa B

  • Deportivo Cuenca – Estudiantes de Caracas 3:1
  • Mundo Futuro – Ferroviária 1:10
  • Deportivo Cuenca – Mundo Futuro 5:1
  • Estudiantes de Caracas – Ferroviária 1:4
  • Ferroviária – Deportivo Cuenca 1:2
  • Mundo Futuro – Estudiantes de Caracas 0:2

Tabela:

miejsce Zespół kraj mecze pkt bramki
1. Deportivo Cuenca Ekwador 3 9 10-3
2. Ferroviária Brazylia 3 6 15-4
3. Estudiantes de Caracas Wenezuela 3 3 4-7
4. Mundo Futuro Boliwia 3 0 2-17

 

Grupa C

  • Corinthians – Ñañas 3:1
  • América de Cali – Libertad-Limpeño 1:0
  • Corinthians – América de Cali 3:1
  • Ñañas – Libertad-Limpeño 0:3
  • Corinthians – Libertad-Limpeño 2:2
  • Ñañas – América de Cali  1:6

Tabela:

miejsce Zespół kraj mecze pkt bramki
1. Corinthians Brazylia 3 7 8-4
2. América de Cali Kolumbia 3 6 8-4
3.  Libertad-Limpeño Paragwaj 3 4 5-3
4. Ñañas Ekwador 3 0 2-12

 

Grupa D

  • Santiago Morning – UAI Urquiza 2:2
  • Municipalidad de Majes – Independiente Medellín 0:6
  • Santiago Morning – Municipalidad de Majes 5:0
  • UAI Urquiza – Independiente Medellín 2:1
  • Independiente Medellín – Santiago Morning 1:1
  • UAI Urquiza – Municipalidad de Majes 6:0

Tabela:

miejsce Zespół kraj mecze pkt bramki
1.  UAI Urquiza Argentyna 3 7 10-3
2.  Santiago Morning Chile 3 5 8-3
3.  Independiente Medellín Kolumbia 3 4 8-3
4.  Municipalidad de Majes Peru 3 0 0-17

 

Foto:

Foto: CONMEBOL Libertadores Femenina