W środowy wieczór, na boisku w Nowej Hucie, rozegrany został rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorek U18. W pierwszym spotkaniu Football Success Academy wygrał na wyjeździe 1:0 z Beniaminkiem Krosno. Druga potyczka nie była jednak formalnością, a zaciętą i dramatyczną walką obu drużyn o prestiżową ligę na szczeblu centralnym.
Pod koniec meczu krośnianki zdobyły bramkę i do wyłonienia drużyny awansującej potrzebna była dogrywka. W niej gola strzeliły gospodynie (Emilia Kościelniak) i mogły się cieszyć – zagrają w CLJ U18.

Football Success Academy – Beniaminek Krosno 1:1 (0:0, 0:1, 1:0) po dogrywce
skład FSA: Sroka – Górak, Kuśnierz, Kwarciak, Zabagło, Zgoda, Woźniak, Matuszczyk, Tomczyk, Kościelniak, Sabuda, Biernat, Vatseba, Kijak, Beczkowska, Rogala, Łub, Michalczuk, Wąs, Żywioł. Trener: Mateusz Sroka. Kierownik: Justyna Dudek.
Pierwszy mecz 1:0 dla FSA i awans.

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorek U18 w sezonie 2023/2024 będą prowadzone systemem ligowym jesień – wiosna. W rozgrywkach weźmie udział 20 drużyn (2 grupy po 10 drużyn). W rozgrywkach centralnych będą mogły brać udział zawodniczki urodzone w latach 2006-2008. Dopuszcza się możliwość uprawnienia do gry i udziału w rozgrywkach zawodniczek starszych tj. urodzonych w 2005 r., przy czym w każdym meczu Centralnej Ligi Juniorek U18, w danej drużynie, będą mogły występować równocześnie na boisku tylko 2 takie zawodniczki.

źródło informacji: Małopolski ZPN
foto: FSA Kraków