W pierwszej kolejce grupy A Centralnej Ligi Juniorek U-15 doszło do derbowego starcia pomiędzy Szkołą Futbolu Lejdis a konińskim Medykiem.

Młode zawodniczki Medyka przyjechały niezwykle przetrzebione przez grypę. Mimo osłabienia, braku rasowych snajperek w składzie do przerwy było 0:0. Jednak miały jedną naprawdę soczystą okazję do strzelenia w pierwszej połowie gola, zabrakło jednak zawodniczki, która potrafi skutecznie wykańczać takie sytuacje.

Po przerwie stało się to co wielu przewidywało. Mianowicie, że pierwszy gol rozwiążę worek z bramkami. Tak też się stało. Kościelak w 55 minucie zdobyła pierwszego gola w meczu. Potem padły jeszcze cztery bramki. Z kategorii takich o których śmiało można powiedzieć – szkoda że państwo tego nie widzieliście!

Brawa należą się zarówno gospodyniom jak i przyjezdnym za wolę walki i grę do końca.

SF Lejdis Luboń – Medyk Konin 5:0 (0:0)

Bramki: Matylda Kościelak 2, Julia Hennig, Ola Betka, Natalia Pawlak.

SF Lejdis : Łopusiewicz, Owczarczak, Betka, Budasz , Greser, Cyraniak, Pawlak, Łuczak, A.Kadzińska, Wierzbińska, Rusinek. W rezerwie Gawrońska, M.Kadzińska, Kościelak, Hennig, Przybylska, Polaczyk, Depczyńska
Trener Anna Jankowska

Medyk : Ćwik, Przespolewska, Brzęcka, Nowak, Włodarek, Dominikowska, Lewandowska, Budzińska, Kubiak, Leszcz, Malesza.