W rozegranym w dniu dzisejszym w Teresinie w turnieju barażowym o awans do ekstraligi kobiet w futsalu awansowały Unifreeze Górzno i AZS Uniwersytet Gdański.

Tabela na koniec turnieju:
1. KS Unifreeze Górzno 3 9 9-4
2. AZS Uniwerystet Gdański 3 6 7-5
———————————————
3. Helios Białystok 3 3 6-8
4. KS Żyrardów 3 0 3-8
* w kolejnych kolumnach: miejsce, nazwa zespołu, ilość meczów, punkty, stosunek bramek

Wyniki:

 1. KS Żyrardów – Helios Białystok 1:4 (0:4)
  bramki: 0:1 – Monika Czudzinowicz 3’, 0:2 – Karolina Choińska 5’, 0:3 – Monika Czudzinowicz 7’, 0:4 – Małgorzata Jezierska 8’, 1:4 – Oliwia Janas 13’

Pierwsza połowa to całkowita dominacja Heliosu udokumentowana czteroma bramkami. Druga połowa to ambitna gra gospodyń, które raz po raz stwarzały groźne sytuacje pod bramką rywalek. Brakowało jednak szczęścia i umiejętności. W wielu sytuacjach świetnie broniła bramkarka Heliosu Katrzyna Bryk. Zasłużone choć niespodziewane zwycięstwo Heliosu.

 1. Unifreeze Górzno – AZS Uniwersytet Gdański 3:2 (2:1)
  bramki: 1:0 – Lidia Sowińska (bramka samobójcza) 4’, 1:1 – Lidia Sowińska 5’, 2:1 – Agata Bała (karny) 7’, 2:2 – Lidia Sowińska 13’, 3:2 – Weronika Hossa 15’

Od początku meczu inicjatywa należała do Gdańszczanek. Widać było po nich ogranie typowo futsalowe. Faworyzowane zawodniczki Unifreeze początko nie radziły sobie z rywalkami.
Na wzieły jednak górę indywidulane umiejętności typowo piłkarskie Unifreezu. Takich zawodniczki jak Bała, Hossa nie trzeba reklamować. Druga połowa to bardzo wyrównana walka. Znów górę wzięły indywidulane umiejętności piłkarek Unifreeze, choć remis był bardzo blisko.

 1. Unifreeze Górzno – Helios Białystok 4:1 (1:1)
  bramki: 0:1 – Małgorzata Jezierska 2’, 1:1 – Anna Siwicka 4’, 2:1 – Weronika Hossa 12’, 3:1 – Weronika Hossa 15’, 4;1 – Agata Bała 16’

Bardzo ciekawy mecz zespołów, które wygrały swój pierwszy pojedynek. Przewagę w polu miały zawodniczki Unifrezeeze, ale na ich drodze stał słupek lub poprzeczka bramki i rewelacyjnie spisująca się w turnieju bramkarka Heliosu Białystok Katarzyna Bryk.  Białostoczanki ustawiły się na kontrę, upatrując w tym elemencie gry swojej szansy. Zawodniczki Heliosu często przekraczały przepisy, mecz był ostry, było widać że stawka meczu jest bardzo wysoka. W drugiej połowie nadal atakował Unifreeze. W 12 minucie meczu po pięknej akcji typowej dla futsalu Weronika Hossa strzeliła bramkę na 2:1.
Z każdą następną minutą wzrastała przewaga zawodniczek z Górzna. Białostoczanki stwarzały wrażenie że zaczyna brakować im sił. Efektem przewagi były kolejne bramki dla Unifreeze. W 16 minucie po indywidualnej akcji piękną bramkę strzeliła Agata Bała. W tym momencie było już po meczu. Spotkanie zakończył się pewnym zwycięstwem ekipy z Górzna.

 1. AZS Uniwersytet Gdański – KS Żyrardów 2:1 (2:1)
  bramki: 1:0 – Natalia Urbanowicz 1’, 1:1 – Martyna Rasparzyńska 4’, 2:1 – Oliwia Janas (bramka samobójcza) 9’

Już w 16 sekundzie meczu Natalia Urbanowicz dała prowadzenie AZS. Trzy minuty później wyrównały gospodynie i mecz zaczął się od początku. Pod koniec pierwszej połowy szybka kontra Gdańszczanek zakończyła się przecięciem podania przez zawodniczkę z Żyrardowa i w konsekwencji padła bramka samobójcza. W drugiej połowie oba zespoły postawiły wszystko na jedną kartę. Atakowały na przemian bramkę przeciwniczek raz po raz. Porażka w tym meczu oznaczał koniec marzeń o ekstralidze. Pod koniec meczu przewaga AZS była już wyraźna jednak zawodniczki nie potrafiły zamienić jej na kolejne bramki.

 1. AZS Uniwersytet Gdański – Helios Białystok 3:1 (1:0)
  bramki: 1:0 – Weronika Sikorska 2’, 2:0 – Iwona Włudarczyk 14’, 3:0 – Weronika Sikorska 17’, 3:1 – Karolina Choińska 19’

Od początku meczu do przodu ruszyły Gdańszczanki co przyniosło efekt bramkowy już w 2 minucie meczu. Zawodniczki Heliosu ograniczyły się do sporadycznych kontrataków. Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany. Druga połowa nie ulegała zmianie. Atakowały Gdańszczanki a zawodniczki z Białegostoku czekały na swoją dogodną okazję. Taktyka ta jednak był złudna, bo nie przyniosła efektu bramkowego. W 17 minucie czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym została ukarana bramkarka Heliosu Katarzyna Bryk.
W tym momencie było wiadomo, że to jest koniec marzeń Białostoczanek o awansie do ekstraligi.

 1. Unifreeze Górzno – KS Żyrardów 2:1 (2:1)
  bramki: 0:1 – Natalia Szewczyk 4’, 1:1 – Agata Bała 7’, 2:1 – Agata Bała 8’

Trener Unifreeze wystawił od początku meczu drugi skład, dając odpocząć swoim najlepszym zawodniczkom. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Już w 4 minucie KS Żyrardów objął niespodziewanie prowadzenie w tym meczu 1:0. Szybkie zmiany w zespole z Górzna i na boisku pojawiły się Hossa i Bała. Jak można było się tego spodziewać wynik zmienił się na korzyść zawodniczek z Górzna. Bała z Hossą dały koncert gry na hali. Drugą połowę ponownie zaczął drugi skład Unifreeze.  Tym razem jedna przewaga Unifreeze był znacząca i tylko brak skuteczności powodował, że wynik nie ulegał zmianie. Do końca meczu wynik nie ulega już zmianie. Unifreeze zasłużenie wygrywa trzeci mecz i awansuje do ekstraligi.

Oj będzie się działo w nowym sezonie w ekstralidze …

Dodajmy, iż cały turniej był obserwowany przez selekcjonera kadry futsalu Wojciecha Weissa.

Mecze rozgrywano w formule 2 x 10 minut