Domowe zwycięstwo UAM !

UAM Poznań – Włókniarz Białystok
6:1(3:1)

Bramki – 2 Krysia Cywińska (9′, 27′) Ada Sikora(15′) Zuza Sawicka(15′) Ala Zając (39′) Patrycja Falborska (40′) dla UAM – Aleksandra Omelianowicz w 10 sekundzie meczu.

Widzów około 100

Sędziowie – Adrian Skorczak, Filip Bartoszewski, Mateusz Tarnowy

UAM – Dewicka, Zając, Cywińska, Lichtenstein, Falborska, Krajewska, Czudzińska, Śliwińska, Sikora, Sutkowska, Sawicka, Sass, Ostrowska
Duet trenerski Violetta Biegańska@Wojciech Weiss

Włókniarz – Kosowska, Lasota, Omelianowicz, Bieryło, Boguszewska, Fiedorczuk, Pieszko, Brzósko, Duchnowska, Konończuk
Trener Wojciech Sokół, asystent Marcin Augustynowicz

Początek meczu, pierwsze zagranie, pierwszy strzał i w 10 sekundzie Ola Omelianowicz pokonuje Dominike Dewicką. Konsternacja w szeregach gospodyń oraz wśród zgromadzonych kibiców na trybunach.

Do około 15 minuty było to wyrównane spotkanie. Obie drużyny miały po jednej bardzo dobrej okazji na zdobycie gola. W jednym przypadku po strzale Czudzińskiej piłka odbija się od poprzeczki, po chwili kontra i strzał Bieryłko broni Dewicka. W 15 minucie po dwóch naprawdę ładnych bramkach Ady i Zuzy, UAM wychodzi na prowadzenie. Jednak mecz w dalszym ciągu jest ciekawy i wyrównany. Ostatnia minuta pierwszej połowy to akcja za akcją, kontra za kontrą.
Po przerwie obie drużyny grały bardzo rozważnie, wyczuwało się że przyjezdne nie chcą tracić więcej bramek i szukały szczęścia w kontrach. Gospodynie również bardziej dbały o korzystny wynik dla nich. Jednak w 27 minucie to wszystko przerwała Krysia Cywińska, która ponownie wpisała się na listę strzelczyń, pokonując bardzo ładnym strzałem bramkarkę Włókniarza. W 29 minucie bardzo ładna kombinacyjna akcja gospodyń, Ala Zając trafia w słupek. 36 minuta kolejna ciekawa akcja Sawicka do Falborskiej, niestety strzał Patrycji trafia w słupek. Końcówka meczu ewidentnie należała do futsalistek z Moraska, do gry włączyła się nawet Dewicka. No i ostatnia minuta, Ala Zając zdobywa gola oraz Falborska na 5 sekund przed końcem meczu ustala wynik meczu 6:1 dla UAM.
Spotkanie mogło się podobać, szczególnie że obie drużyny grały bardzo otwarty mecz.

MVP meczu należy się  Krysi.  Zdobyła dwie ładne bramki, pozostałe bramki tego meczu były również  przedniej jakości. Jednak Krysia wnosiła ..siłę spokoju w ten mecz.