Zdaniem trener BTS Rekord Bielsko Biała Tomasza Skowrońskiego:

W kilku zdaniach o Mistrzostwach…
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategorii U-18 kobiet to nasze już piąte tego typu zawody. Aż czterokrotnie stawaliśmy na podium, a ten jedyny raz bez medalu zajęliśmy 4 miejsce. Warto przy okazji wspomnieć, że obecne Mistrzostwa były szóstymi. Nie wystartowaliśmy tylko w pierwszych, natomiast tylko w drugich (a dla nas pierwszych) zagrały u nas zawodniczki z innego klubu. W pozostałych czterech Mistrzostwach U-18 graliśmy wyłącznie naszymi zawodniczkami i to jest dla nas powód do dumy.
Ten wywalczony niedawno brązowy medal to nie tylko cenna blacha, którą przywieźliśmy.
To cenna informacja, że rok w rok jesteśmy drużyną, która ciężko pracuje i ta praca praktycznie rok w rok jest zwieńczona miejscem na podium mimo, że poziom Mistrzostw stale się podnosi. Bardzo to było widoczne w Brodnicy chociażby przez to, że bardzo mocne zespoły odpadły już w fazie grupowej, a najbardziej utytułowana drużyna w tej kategorii czyli zawsze mocny Rolnik Głogówek odpadł już w ćwierćfinale i to były dla nich pierwsze Mistrzostwa bez medalu. Chwała im za to, że toczą bój opierając grę na zawodniczkach zgłoszonych TYLKO W SWOIM KLUBIE. Tak to właśnie powinno wyglądać.

Wymieniając zawodniczki nie musimy pisać o żadnym tymczasowym wypożyczeniu specjalnie na Mistrzostwa ponieważ każda z 14 zawodniczek jest zarejestrowana w BTS Rekord Bielsko Biała.

 1. Klaudia Kubaszek rocznik 1998 (pseudonim Andrzej) – nasza kapitan, która rok temu w pełni zasłużenie została MVP Mistrzostw prowadząc drużynę do złota, a w tym roku również wspaniale wywiązała ze swojego zadania z opaską na ramieniu. Na swoim koncie ma wywalczone z Rekordem w kategorii U-18 kobiet (srebro 2013 rok, brąz 2014 rok, złoto 2016 rok, brąz 2017 rok). Uczennica SMS Rekord. Reprezentantka Polski U-15, U-17, U-19 na trawie, była kadrowiczka Śląska, na hali pozycja – rozgrywająca.
 1. Żaneta Midor rocznik 1998 (pseudonim Żana) – najbardziej bramkostrzelna w drużynie (5 bramek). W meczu o brązowy medal (wygrany 4:2 z Golem Częstochowa) strzeliła efektownego hat-tricka. Rok temu nie wystąpiła w Siemiatyczach z powodu kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych. Była kadrowiczka Śląska. Uczennica SMS Rekord, na hali pozycja – skrzydłowa.
 1. Wiktoria Berdys rocznik 1999 (pseudonim Duzia/Berdi) – bramkarka mierząca 187cm wzrostu. W meczu półfinałowym obroniła 3 rzuty karne podczas konkursu. Uczennica SMS Rekord, była kadrowiczka Śląska. Na hali pozycja – bramkarz.
 1. Wiktoria Gabzdyl rocznik 1999 (pseudonim Gaba) – zdobywczyni pierwszego gola, którego zdobyła potężnym uderzeniem od poprzeczki po rzucie rożnym w ćwierćfinałowym meczu wygranym 7:2 ze Stomilem Olsztyn. Była kadrowiczka Śląska. Na hali pozycja – pivot.
 1. Magdalena Skolarz rocznik 1999 (pseudonim Malina) – strzelczyni jednej bramki w wygranym 3:2 meczu przeciwko Gwieździe Kania Toruń podczas fazy grupowej, który dał nam awans do ćwierćfinału. Na hali pozycja – skrzydłowa.
 1. Wiktoria Szary rocznik 1999 (pseudonim Wiksa/Wikaczu) – lewonożna zawodniczka, strzelczyni pamiętnego gola na 1:0 z rzutu wolnego mając pierwszy kontakt z piłką podczas ubiegłorocznych Mistrzostw. Na hali pozycja – skrzydłowa.
 1. Klaudia Nowacka rocznik 2000 (pseudonim Śledzik) – na swoim koncie zanotowała 4 trafienia w tym hat-tricka ze Stomilem Olsztyn (ćwierćfinał) i bramkę z Gwiazdą Kania Toruń (zwycięstwo 3:2). Uczennica SMS Rekord. Reprezentantka Polski U-15, U-17 na trawie, była kadrowiczka Śląska, na hali pozycja – pivot.
 1. Kamila Bysko rocznik 2000 (pseudonim Czika/Bysio) – prawonożna, ambitna, waleczna i bardzo pracowita. Uczennica SMS Rekord. Była kadrowiczka Śląska, na hali pozycja – skrzydłowa.
 1. Angelika Niedziela rocznik 2000 (pseudonim Andzia) – strzelczyni jedynego gola w jedynym przegranym meczu podczas Mistrzostw w Brodnicy (z Bronowianką Kraków 1:2). Na hali pozycja – pivot/skrzydłowa.
 1. Dominika Bułka rocznik 2000 (pseudonim Buła) – absolutna debiutantka podczas turnieju finałowego bez względu na kategorię wiekową. Zawodniczka, którą cechuje 100% frekwencja na treningach i mimo, że trenuje dopiero pół roku piłkę nożną to już widać jaki w niej jest potężny pokład umiejętności przekładający się na sumienną pracę. Na hali pozycja – rozgrywająca.
 1. Wiktoria Chowaniec rocznik 2001 (pseudonim Kicek) – bramkarka. Broniła m.in. całą drugą połowę w meczu o brązowy medal i popisała się kilkoma znakomitymi interwencjami. Uczennica SMS Rekord, obecna kadrowiczka Śląska, na hali pozycja – bramkarz.
 1. Dominika Chomiuk rocznik 2001 (pseudonim Doma) – Na poważnie przygodę z futsalem rozpoczęła od tego sezonu. Debiutantka podczas turnieju finałowego MMP bez względu na kategorię wiekową. Dotychczas brała udział tylko w eliminacjach. Obecna kadrowiczka Śląska, na hali pozycja – skrzydłowa.
 1. Aleksandra Kaim rocznik 2001 (pseudonim Olo) – Doświadczona w futsalu za sprawą turniejów U-14 i U-16. Ofensywnie bardzo solidna i dokładna. Defensywnie ogromnie pracowita. Uczennica SMS Rekord. Reprezentantka Polski U-15 na trawie, obecna kadrowiczka Śląska, na hali pozycja – skrzydłowa/rozgrywająca.
 1. Patrycja Ziejka rocznik 2001 (pseudonim Zieja) – Strzelczyni dwóch bramek w tym jednej na 1:0 w meczu o brązowy medal z przedłużonego rzutu karnego. Uczennica SMS Rekord. Reprezentantka Polski U-17 na trawie, obecna kadrowiczka Śląska, na hali pozycja – rozgrywająca/pivot.

Od redakcji …

Przypomnijmy wyniki Rekordu:
* Rekord Bielsko Biała – Gwiazda Kania Toruń 3:2
* Bronowianka Kraków – Rekord Bielsko Biała 2:1
* KKP Stomil Olsztyn – Rekord Bielsko Biała 2:7
* Rekord Bielsko Biała – AZS UW Warszawa 1:1, k: 3-4
* GOL Częstochowa – Rekord Bielsko Biała 2:4

Strzelczynie:
* ŻANETA MIDOR – 5
* KLAUDIA NOWACKA – 4
* KLAUDIA KUBASZEK – 2
* PATRYCJA ZIEJKA – 2
* MAGDALENA SKOLARZ – 1
* ANGELIKA NIEDZIELA – 1
* WIKTORIA GABZDYL – 1

Fotki z Rekordem …