Reprezentantka Polski Agata Tarczyńska przechodzi z VfL Wolfsburg II do Werder Bremen.
„Dzięki przyjściu Agaty otrzymujemy doświadczonego gracza, który będzie wzorem do naśladowania, zwłaszcza dla naszych młodych talentów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jest także predysponowana do objęcia wiodącej roli w nowo powstałym zespole ”- powiedział Birte Brüggemann.

Trener Alexander Kluge dodał: „Oprócz licznych występów w reprezentacji Polski Agata miała niezliczone mecze na najwyższym poziomie w polskiej lidze. Dzięki swojej grze w Saarbrücken, Duisburgu lub Wolfsburgu bardzo dobrze wie, jak grać w niemieckim futbolu i pomoże nam w grze ofensywnej”.

Również sama Agata Tarczyńska z niecierpliwością oczekuje nowego zadania: „Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwanie na Werderze. Werder to ambitny klub, który chce się umocnić w 1. lidze. Chciałbym przyczynić się do osiągnięcia tego celu dzięki mojemu doświadczeniu. ”

Agata Tarczyńska dotychczas zaliczyła 13 występów w kobiecej Bundeslidze zdobywając jedną bramkę. Zagrała również 66 razy w 2. Bundeslidze, gdzie zdobyła 38 bramek. W Polsce, rozegrała ponad 100 meczów dla różnych klubów w 1. lidze strzelając ponad 100 bramek. Ponadto zagrała 56 meczów dla reprezentacji Polski seniorów w których zdobyła 9 bramek.

Źródło informacji: Werder Bremen