W niedzielę 2 sierpnia na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała kolejny mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem w 3 lidze makroregionalnej kobiet z zespołem Królewskich Płock.

02.08.2020, mecz towarzyski
Pogoń Zduńska Wola – Królewscy Płock   4:0 (2:0)
bramki:
1:0 – Anna Bergier (30′ rzut wolny), 2:0 – Katarzyna Borowiec (37′), 3:0 – Anna Bergier (49′ rzut wolny), 4:0 – Katarzyna Borowiec (59′)

skład Pogoń Zduńska Wola:  Joanna Świniarska – Wiktoria Szymczak, Julia Szymczak, Patrycja Piekarska, Karolina Karpińska – Anna Bergier, Paulina Marcińska, Martyna Szymczak, Patrycja Okoń – Justyna Kubik, Katarzyna Borowiec
na zmiany wchodziły: Julita Torzewska, Natalia Barton i Weronika Sobczak
trener drużyny: Krzysztof Kochelak
kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

W swoim kolejnym meczu kontrolnym rozegranym w niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli „Pogonistki” pokonały rywalki z Płocka z którymi będą rywalizować w lidze 4:0 po bramkach strzelonych przez Annę Bergier i Katarzynę Borowiec. Oba zespoły zaprezentowały się z dobrej strony prezentując ofensywny futbol dzięki czemu licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć ciekawe widowisko.

W pierwszej odsłonie meczu optyczną przewagę posiadały gospodynie co udokumentowały strzeleniem dwóch bramek. Najpierw w 30 minucie meczu pięknym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów bramkę dla Pogoni strzeliła Anna Bergier, a siedem minut później po podaniu Pauliny Marcińskiej w sytuacji „sam na sam” znalazła się Katarzyna Borowiec i technicznym strzałem nad bramkarką gości podwyższyła wynik meczu.

W drugiej połowie meczu kolejną bramkę z rzutu wolnego dla „Pogonistek” strzeliła ponownie Anna Bergier. W dalszej części gry obie drużyny prowadziły wyrównaną grę w środku boiska, ale więcej sytuacji podbramkowych stworzyły sobie gospodynie. Ostatnia bramka w tym meczu padła w 59 minucie, którą zdobyła Katarzyna Borowiec wykorzystując błąd przeciwniczki i po raz drugi wygrywa pojedynek „sam na sam” z bramkarką z Płocka.

Następny mecz kontrolny drużyna Pogoni rozegra w najbliższą środę 5 sierpnia o godzinie 18:30 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z trzecioligowym zespołem Astorii Szczerców Junior.

relacja/foto: Krzysztof Kochelak