Ewa Pajor 43′, Katarzyna Daleszczyk 64′, Agnieszka Winczo 68′, 90′
widzów: 2054

Polska: 1. Katarzyna Kiedrzynek – 20. Patrycja Pożerska (76′, 2. Gabriela Grzywińska), 14. Jolanta Siwińska (87′, 4. Hanna Konsek), 7. Agata Guściora – 11. Ewelina Kamczyk, 17. Katarzyna Daleszczyk, 16. Natalia Pakulska, 9. Ewa Pajor, 3. Paulina Dudek – 15. Agnieszka Winczo, 18. Anna Gawrońska (69′, 6. Anna Rędzia)

Mołdawia: 12. Ana Zatușevscaia (70′, 1. Alina Șaitan) – 2. Cristina Cerescu, 3. Dumitrița Prisăcari (82′, 8. Iulia Petelca), 5. Elena Porojniuc, 4. Ana Arnautu – 15. Diana Loghin, 18. Ludmila Andone, 7. Ludmila Caraman (56′, 10. Carolina Țabur), 17. Nadejda Colesnicenco, 13. Violeta Mițul – 11. Claudia Chiper

skład sędziowski: Simona Ghisletta (SUI), asystentki: Belinda Brem (SUI), Lucia Abruzzese (ITA), techniczna: Aleksandra Prus (POL)

Mecz z Mołdawią nasze zawodniczki zaczęły bardzo nerwowo. Mądrze broniące się Mołdawianki ustawiły się na szybki kontratak. Już w 5 minucie zawodniczki Mołdawii miały 100% szansę na zdobycie bramki. Tylko dobra interwencja Katarzyny Kiedrzynek zapobiegła utracie bramki. W 19 minucie kolejna groźna kontra Mołdawianek zakończyła się strzałem w słupek naszej bramki. Ta sytuacja podziałała na nasze zawodniczki pozytywnie. Uporządkowały swoją grę w środku i zaczęły dominować nad rywalkami. Już w 26 minucie po strzale Ewy Pajor piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową, ale sędzina z tylko sobie znanych przyczyn prawidłowo strzelonej bramki nie uznała.
img_0806

Polki dalej atakowały bramkę gości. Co się nie udało w 26 minucie, zakończyło się powodzeniem w minucie 43. Piękne dośrodkowanie w pole karne Agnieszki Winczo zakończyła cudownym strzałem na bramkę Ewa Pajor. Bramkarka była bez szans, a sama bramka to „stadiony świata”.
Druga połowa to całkowita dominacja Polek. Mołdawianki z każdą minutą traciły siły i chęci do gry, a Polski grały jak w transie, stale zachęcane do dalszych ataków przez trenera Stępińskiego. Kolejne bramki strzeliły Katarzyna Daleszczyk 64′ i najlepsza na boisku Agnieszka Winczo 68′, 90′ (aż dziwne że poprzedni selekcjoner Basiuk tak łatwo zrezygnowała z tej zawodniczki).
Mecz kończy się pewnym zwycięstwem Polek 4:0. Przeciwnik nie był wymagający ale przynajmniej w pierwszych 45 minutach groźny dla naszych dziewczyn. Przed selekcjonerem Stepińskiem trudne zadanie. Będziemy baczenie obserwować dalsze postępy drużyny.