17.09.2016 r., II liga kobiet 2016/2017, grupa: kujawsko-pomorska
Mustang Wielgie – TP Ostrovia 3:4 (1:3)
bramki: Szczepaniak, Czubakowska x2 – Katarzyna Ciesiółka, Angelika Kamińska, Aleksandra Krawiec, Sandra Bocian

Skład Ostrovii: Judasz – Świerblewska, Marczak, Spalony (Tasarek), Michalak, Bocian, Kamińska, Stasiak (Kukuła), Ciesiółka, Krawiec, Knuła (Głowacka)

W minioną sobotę w II lidze kujawsko-pomorskiej odbył się mecz dwóch beniaminków: Mustanga Wielgie i Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski. Biało-czerwone po wyczerpującej podroży wyszły na boisko z zamiarem przywiezienia kompletu punktów. Pierwsze minuty nie były udane w wykonaniu gości i to miejscowe zdobyły jako pierwsze bramkę i groźnie atakowały. Przyjezdne nie spuściły głów tylko wzięły się za odrabianie strat. W pierwszej połowie zawodniczki Ostrovii zdołały strzelić trzy bramki. Wynik do przerwy 1:3 dla Ostrovii. To trochę uspokoiło ich grę i pozwoliło lepiej i spokojniej operować piłką. Pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobyły gospodynie i wynik zmienił się na 2:3. Na odpowiedź Ostrowianek nie trzeba było długo czekać. Strzałem zza pola karnego popisała się Sandra Bocian i to znów zespół Ostrovii miał dwie bramki przewagi. W końcówce meczu chwila dekoncentracji spowodowała, że zespół Mustanga Wielgie strzelił kolejną bramkę. Jednak dziewczyny z Ostrovii nie pozwoliły już sobie wyrwać zwycięstwa i po końcowym gwizdku mogły cieszyć się z kolejnych 3 punktów w drugiej lidze.

Autor relacji i foto: Sandra Świerblewska / Ostrovia 1909