10.09.2016 r., III liga grupa wielkopolska zachód
Lipno Stęszew – Kotwica II Kórnik 2:2 (0:0)
bramki: Weronika Bober 70′, 80′ –  Viola Biegańska 56′, Ola Giernacka 66′
Żółte kartki – Giernacka, Szprinc (Kotwica)

skład Lipno Stęszew – Wiktoria Antczak, Weronika Bober, Małgorzata Janowicz, Katarzyna Kociemba, Anna Żarnowska, Agata Ławniczak, Ola Manuszak, Kinga Wojtyś, Marta Robakowska, Zofia Śliwińska, Marta Szymankiewicz
Na zmiany wchodziły – Kinga Gawron, Agata Gunther, Anna Jóźwiak, Katarzyna Manuszak
Trenerka Dagmara Zawadzka

skład Kotwica – Agata Magoń, Dominika Jopek, Marta Jankowiak, Ola Małaszczuk, Karolina Szymańska, Viola Biegańska, Zuzanna Królak, Laura Łuczak, Wiktoria Bortlisz, Klaudia Jędraszak
Na zmiany wchodziły – Ola Godlewska, Ola Giernacka, Klaudia Szprync, Natalia Madajczyk, Zuzanna Smuszkiewicz
Trener Norbert Łuczak

Po wielkich bólach, dopiero w ten weekend ruszyła III liga wielkopolski. Jest to o tyle dziwne i nie zrozumiałe, gdyż to w tym województwie ma swoją siedzibę największy klub kobiecego futbolu. Dlatego, gdzie jak gdzie, ale właśnie tu  w organizowaniu rozgrywek piłki nożnej kobiet, powinno być niemal perfekcyjnie poukładane !
Jest nadzieja, że nowe władze WZPNu poświęcą więcej uwagi kobiecej piłce.

Sam mecz, to debiut obu drużyn w kobiecych rozgrywkach. Kotwica to rezerwy II ligowej drużyny, Lipno to nowy zespół na mapie kobiecego futbolu. Remis w tym meczu, to sprawiedliwy wynik. W obu drużynach jest kilka, młodych bardzo ciekawych zawodniczek, Janowicz, Bober w Lipnie czy Królak, Giernacka w Kotwicy.
Warto dodać, że gospodynie mimo przegrywania 0:2, doprowadziły do remisu właściwie równio z gwizdkiem końcowym sędziego. Jeżeli tak będą grały w każdym meczu, no to może być ciekawa drużyna.

Autor foto: Irek Pindral