28.08.2016 r., I liga grupa: północna
Polonia Poznań – Unifreeze Górzno 3:1 (2:1)
1:0 Monika Nowak 4′, 2:0 Ola Tyl 41′, 2:1 Agata Bała 45′, 3:1 Monika Marczak 55′

skład Polonii – Dominika Dewicka ( 75′ Emilia Krajewska), Karolina Grześkowiak, Laura Czudzińska, Monika Nowak, Zuzanna Filipiak ( 46′ Renie Nowak), Anna Jacewicz, Dorota Czech, Monika Marczak (81′ Zuzanna Sawicka), Patrycja Kościelna (84′ Sandra Beszterda) Paulina Liczbińska ( 60′ Adrianna Sikora) Aleksandra Tyl
Trener – Łukasz Nowak

skład Unifreeze – Paulina Pilecka, Wioleta Wszeborowska, Julia Brzozowska, Anna Siwicka, Zuzanna Domagalska, Marta Fierek (55′ Jagoda Garbowska), Dominika Głowacka, Julita Głąb, Weronika Hossa, Agata Bała, Klaudia Szymczak
Trener – Grzegorz Bała

Sędzina główna – Ewa Żyła

Kolejny mecz tego weekendu, który przebiegał w tropikalnych warunkach. Gospodynie to doświadczenie i nieustępliwość, goście młodość i walka. Wynik meczu otworzyła , doświadczona Monika Nowak, bramkarka gości Paulina Pilecka, nie miała w tej sytuacji specjalnie nic do powiedzenia. Po bramce mecz się wyrównał. Dopiero w 41 minucie, zdecydowanie najlepsza tego dnia na boisku, Ola Tyl, ładnym rajdem podwyższa wynik na 2:0 dla gospodyń.
Drużyna z Górzna ma w swoim składzie, Agata Bała, która potrafi z każdej nadarzającej się okazji zdobyć gola. Snajperka z Unifreeze golem do szatni, zmniejsza rozmiary porażki na 2:1 . Druga część spotkania, to kontynuacja, pierwszej części. 55 minuta, po bardzo ładnej akcji, Moniki Marczak podwyższyła wynik na 3:1.
Do końca meczu było jeszcze kilka ciekawych, akcji, ale niestety plażowa pogoda, zrobiła swoje.
W drużynie Polonii zadebiutowały nowe zawodniczki; Emilia Kajewska, Patrycja Kościelna, Paulina Liczbińska.

Krótka wypowiedź po meczu trenera Łukasza Nowaka – „Cieszą 3 punkty na inaugurację sezonu. Mecz toczył się w iście tropikalnych warunkach ale dziewczyny dały radę. Szybko strzelona bramka pomogła nam w końcowym zwycięstwie. Wiedzieliśmy, że zespół z Górzna ma problem z wygrywaniem spotkań, gdy pierwszy traci bramkę. Myślę, że kluczem do sukcesu, była realizacja zadań przez dziewczyny. To o czym mówiliśmy w szatni i ćwiczyliśmy na treningach wykonały na boisku. Teraz przed Nami ciężki mecz, gramy z II zespołem SMS’u Łódź, który wygrał z Gorzowem 8:1, jednak wiem, że z Naszymi umiejętnościami możemy wygrać z każdym w lidze”.


Autor foto: Irek Pindral