Po porażce w 1 kolejce w Ząbkach drużyna Pogoni przystąpiła do meczu z beniaminkiem ligi z dużą wolą odniesienia zwycięstwa. Mecz przebiegał pod dyktando gospodyń, które w pierwszej połowie meczu zdobyły trzy bramki. W 27 minucie po składnej akcji Klaudia Łoboda uderzyła mocno prawa nogą z szesnastu metrów, ale piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości. W 33 minucie Martyna Kowalska zdobywa pierwszą bramkę dla Pogoni dobijając piłkę po mocnym strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Klaudię Łobodę. W 40 minucie faulowana przed polem karnym gości jest Justyna Kubik. Do piłki podeszła Martyna Kowalska i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonuję po raz drugi w tym meczu bramkarkę gości. Wynik do przerwy ustala Martyna Szymczak, która po prostopadłym podaniu od Klaudii Łobody wykorzystuję sytuację „sam na sam”.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu przewagę posiadały gospodynie. W 53 minucie po składnej akcji całego zespołu Pogoni piłkę w pole karne dośrodkowuje Martyna Kowalska, a zamykająca akcję Patrycja Okoń strzałem prawą nogą z dziesięciu metrów podwyższa wynik meczu. Do końca meczu zespół „Pogonistek” nie wykorzystał jeszcze kilku dobrych sytuacji podbramkowych, za to ambitnie grające zawodniczki Tygrysa zdobyły dwie bramki. W 59 minucie błąd defensywy gospodarzy wykorzystała Anna Bartkiewicz, która płaskim strzałem z pola karnego pokonała Joannę Świniarską. Drugą bramkę dla gości strzeliła Paulina Zatorska po rzucie wolnym wykonywanym z przed pola karnego.

2.09.2018, II liga grupa podlaska
Pogoń Zduńska Wola – Tygrys Huta Mińska 4:2 (3:0)
bramki: 1:0 – Martyna Kowalska 33′, 2:0 – Martyna Kowalska 40′ rzut wolny, 3:0 – Martyna Szymczak 43′, 4:0 – Patrycja Okoń 53′, 4:1 – Anna Bartkiewicz 59′, 4:2 – Paulina Zatorska 73′
żółte kartki: Olga Kopeć (Pogoń)

sędziowie: Tomasz Pastusiak (główny) – Dariusz Janiak – Andrzej Dankowski (asystenci)

skład Pogoni: Joanna Świniarska – Olga Kopeć (89′ Weronika Sobczak), Julia Szymczak, Michalina Sutowicz (60′ Zuzanna Naumowicz) – Paulina Koryń (82′ Wiktoria Szymczak), Klaudia Łoboda, Weronika Góra, Patrycja Okoń, Martyna Kowalska – Martyna Szymczak, Justyna Kubik (87′ Weronika Tosik)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

Fotki z meczu:

Autor foto: Krzysztof Kochelak